Umiejętności warte katowickiego Spodka (Chojnice DMMS 2008) - Dziennik Bałtycki:

Pokonali aż 32 warsztaty samochodowe! Między innymi z Bydgoszczy, Starogardu Gdańskiego i Sępólna Krajeńskiego. 14 czerwca pokażą swój kunszt w katowickim Spodku, który będzie areną wielkiego finału zmagań. Roman Górnowicz i Andrzej Laskowski z czerskiej Auto - Obsługi w cuglach zwycieżyli w regionalnych eliminacjach II Drużynowych Mistrzostw Polski Mechaników Samochodowych.

W dwie i pół minuty potrafili zmienić klocki hamulcowe w jednym kole, teorię mają w małym paluszku, a samochód parkują z precyzją do dwóch centymetrów. - W części teoretycznej największe problemy mieliśmy z odpowiedzią na pytanie dotyczące ciśnienia w układach klimatyzacyjnych samochodów - zdradza Roman Górnowicz, właściciel Auto - Obsługi. - Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy zawody i to dość zdecydowanie.

Mechanicy rywalizowali nie tylko w precyzyjnym parkowaniu auta, wymianie klocków hamulcowych i rozwiązywaniu testu. Musieli także popisać się tężyzną fizyczną przeciągając liną holowniczą dostawczy samochód na odległość i doskonałą znajomością najdrobniejszych części samochodowych. Drugie miejsce w mistrzostwach wywalczyła ekipa podczłuchowskiego Canpolu Zbigniewa i Zdzisława Odejewskich, a trzecie - zespół Romana Kurkowskiego z Roman Serwis w Czersku.

Chojnickie mistrzostwa to także wiele atrakcji dla kibiców. Wiesław Czapiewski, organizator eliminacji, zaoferował im m.in. przejażdżki, w roli pilotów, rajdowym autem. Chojnickie Bractwo Rycerskie Herbu Tur było gospodarzem turniejów, konkursów i pokazów. Ogromne zainteresowanie budzili motocykliści, którzy przyjechali do Chojnic m.in. na maszynach pamiętających lata międzywojenne. Organizatorzy motoryzacyjnej fety przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów dla publiczności.

(Grzegorz Janowczyk - Dziennik Bałtycki)
 
Organizator: Szypryt Sp.j. Izabela Szypryt i Arkadiusz Szypryt Kościerska 19b 89-604 Chojnice
tel. (0-52)-396-11-85 fax. (0-52)-396-11-87
info@szypryt.pl www.szypryt.pl
odwiedzin: